Układ napędowy Brak produktów w tej kategorii

Podkategorie

 • Przeguby

  Przegub napędowy odpowiada za przeniesienie momentu obrotowego z silnika, poprzez skrzynię biegów, aż do koła. Uszkodzenie przegubu zewnętrznego objawia się charakterystycznym "strzelaniem" podczas przyspieszania ze skręconym kołami, natomiast awaria przegubu wewnętrznego powoduje drgania zwłaszcza podczas ruszania, ale nierzadko także podczas jazdy z wyższą prędkością.

 • Osłony przegubów

  Osłona ma ogromny wpływ na prace przegubu napędowego. Zapobiega przedostawaniu się wszelkich zanieczyszczeń (piasku, wody, błota) do mechanizmu, a także chroni przed wyciekami smaru, które mogłyby doprowadzić do zatarcia mechanizmu.

 • Zestawy sprzęgła

  Głównym zadaniem sprzęgła jest przenoszenie napędu z silnika do skrzyni biegów. Sprzęgło jest odpowiedzialne również za tłumienie chwilowych przeciążeń przenoszonych z silnika do skrzyni biegów, spowodowanych nieumiejętnie odpuszczanym pedałem sprzęgła.

 • Koła zamachowe

  Dwumasowe koło zamachowe tłumi drgania skrętne występujące w układzie napędowym podczas pracy silnika oraz redukuje gwałtowny wzrost momentu obrotowego.

 • Łożyska

  Łożysko odpowiada za swobodne obracanie się koła. W wyniku zużycia zauważalna jest głośna praca (huczenie wzrastające wraz z prędkością pojazdu). Uszkodzenie łożyska koła może prowadzić do nadmiernego zużycia klocków i tarcz hamulcowy oraz opon.