Układ chłodzenia Brak produktów w tej kategorii

Podkategorie

 • Pompy wody

  Pompa wody odpowiada za pompowanie i wprawianie w ruch cieczy chłodzącej. Najczęściej napędzana jest paskiem rozrządu lub paskiem klinowym, przez co wyższe obroty silnika oznaczają szybsze pompowanie cieczy. Tym samym coraz wyższa temperatura silnika ma szansę zostać obniżona przez system chłodzenia.

 • Chłodnice wody

  Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię części w naszym sklepie - skontaktuj się z nami!

  Chłodnica najczęściej zbudowana jest w formie panelu poziomych lub pionowych cienkich rurek, zaopatrzonych w odprowadzające z nich ciepło ożebrowanie z cienkiej blachy, zwiększające aktywną powierzchnię odprowadzania ciepła. Przez panel chłodnicy przepływa powietrze. W czasie ruchu pojazdu przepływ powietrza wywołany jest ruchem pojazdu. Jeśli ruch ten nie występuje (np., podczas postoju pojazdu) przepływ wymuszany jest wentylatorem.

 • Chłodnice klimatyzacji...

  Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię części w naszym sklepie - skontaktuj się z nami!

  Chłodnica klimatyzacji podczas pracy nagrzewa się, a ciepło to odbierane jest przez opływające ją powietrze podczas ruchu pojazdu. Tutaj czynnik chłodzący przechodzi ze stanu gazowego w stan ciekły.

 • Termostaty

  Gdy temperatura cieczy chłodzącej jest niska, mieszek kurczy się, przez co zamyka zawór kierujący ciecz do chłodnicy. Ciecz przepływa przez otwarty zawór do pompy (tzw. mały obieg). Z chwilą gdy temperatura cieczy wzrasta, mieszek rozszerza się. Zawór kierujący ciecz do chłodnicy zostaje otwarty, zaś do pompy zamknięty. Ciecz wówczas przepływa przez chłodnicę (tzw. duży obieg).